Monday , June 24 2019 / دوشنبه , تیر ۳ ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / طرح ترافیک / واکنش شورای شهر به اطلاعیه حذف فروش طرح و ترافیک ۹۷

واکنش شورای شهر به اطلاعیه حذف فروش طرح و ترافیک ۹۷

واکنش شورای شهر به اطلاعیه حذف فروش طرح و ترافیک ۹۷

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به این اطلاعیه شهرداری تهران مبنی بر حذف فروش طرح و ترافیک ۹۷ به صورت سالیانه به خبرنگار مهر گفت: هنوز این طرح در شورای شهر ارائه نشده است و تا زمانی که طرح جدید تصویب نشده باشد طرح ترافیک فعلی قانونی است و معاونت حمل و نقل در جایگاهی نیست که اجازه داشته باشد طرح قانونی فعلی را ملغی کند.

وی تأکید کرد: طرح جدید نیاز به مصوبات قانونی دارد و هنوز مشخص نیست به چه صورت به تصویب می رسد بنابراین تا زمان تصویب نهایی، ملاک، قانون قبلی است و اینکه گفته شود ثبت نام در سال آینده صورت نمی پذیرد در حوزه اختیارات معاونت حمل و نقل نیست.

حسن خلیل آبادی عضو دیگر شورای شهر تهران نیز تصریح کرد: طرح جدید ترافیک باید به تأیید شورای شهر تهران رسیده و نرخ عوارض آن در شورای شهر به تصویب برسد. همانطور که در هفته گذشته مجید فراهانی در خصوص بی اطلاعی شورا در این رابطه تذکر داد هنوز اعضاء از کلیات طرح اطلاعی ندارند. بنابراین تا نظر شورا تأمین نشود اعلام اینکه ثبت نام برای طرح و ترافیک ۹۷ به صورت سالانه انجام نمی شود، درست نیست.

پوریا محمدیان یزدی دبیر شورای عالی ترافیک نیز در خصوص اینکه طرح جدید ترافیک در چه زمانی در شورای عالی ترافیک تهران مورد بررسی قرار می گیرد گفت: این طرح برای تصویب نیاز به شورای عالی ترافیک کشور ندارد و در شورای ترافیک تهران بررسی و تصویب خواهد شد.

طرح جدید شهرداری در خصوص ورود به محدوده طرح ترافیک با تأکید بر اینکه طرح سالیانه و سهمیه ها حذف شود دارای ابهاماتی از جمله کمبود حمل و نقل عمومی در برخی از مناطق تهران و پر بودن ظرفیت ناوگان مترو در بیشترین ساعات روز را دارد. همچنین هنوز مکانیزم اینکه چگونه از ورود خودروها بیش از سقف تعیین شده به محدوده طرح ترافیک جلوگیری می شود مشخص نیست.

منبع: مهر

 

مشاهده آخرین اخبار طرح و ترافیک در لینک زیر

http://pishkhan1642.com/category/طرح-ترافیک/

درباره‌ی فرزین

یک نظر

 1. سلام
  من نمی فهمم چرا کسری بودجه شهرداری رو باید مردم جبران کنند
  چرا هیچکس نمی خواهد قبول کنه مردم ندارند
  با اینکار فقط فشار روی مردم و لاغیر
  هم برای محدوده اصلی مردم پول بدهند و هم برای زوج و فرد
  وقتی محل کار خودم مرکز شهر ، مدرسه فرزندم مرکز شهر و بدلیل کمی استطاعت مالی مجبورم دور از تهران زندگی کنم و هر روز این مسیر رو بروم و بیایم
  از یک نفر مثل من که بعنوان یک خانم سرپرست یک خانواده هستم چقدر پول باید بگیرند که هر ساله تن آدم می لرزونند
  شما ها دارید براتون مهم نیست
  والله ما نداریم
  پول طرح هم اگر می دهم برای اینکه بتوانم دو جا کار کنم تا هزینه زندگی رو در بیاورم به این ها فکر کنید آخه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*