Monday , June 24 2019 / دوشنبه , تیر ۳ ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / طرح ترافیک / جزییات طرح ترافیک ۹۷

جزییات طرح ترافیک ۹۷

جزییات طرح ترافیک ۹۷

 

 

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران جزییات طرح ترافیک ۹۷ را اعلام کرد:

در جلسه امروز شورای شهر تهران طرح ترافیک جدید تصویب و نرخ‌گذاری شد.

از ۱۵فروردین سال آینده طرح جدید ترافیک اجرایی خواهد شد.

خودروها در دو دسته مجوز خواهند گرفت. ۶۳ هزار سهمیه برای افرادی که به لحاظ شغلی مجاز به ورود به محدوده هستند در نظر
گرفته‌ایم که در ابتدا باید مبلغ ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کند و ۴۰ هزار سهمیه نیز به صورت روزانه به شهروندان ارایه می‌شود که هیچ تفاوتی در نحوه پرداخت این دو گروه نخواهد بود و مطمئن هستیم سهمیه ۴۰ هزار تا نیز تکمیل نمی‌شود.

افرادی که مجوزسالانه دریافت می‌کنند باید ۱۰۰ هزار تومان نیز اضافه‌تر پرداخت کنند و در کل فرقی مابین سهمیه ۶۳ هزار خودرو و ۴۰ هزار خودرو نخواهد بود.
ساعت تردد خودروها در صبح ۶.۵ تا ۱۰ از ۱۰ تا ۴ و از ۴ تا ۷ شب تقسیم‌بندی شده است.

اگر در ساعت اوج خودرویی وارد و در خلوتی خارج شود ضریب یک، اگر خودرویی در تایم غیرپیک وارد شود و در همان تایم نیز خارج شود ضریب نیم و خودروهایی که در اوج ترافیک وارد و در اوج ترافیک نیز خارج می‌شوند ضریب ۱.۵ خواهند گرفت.

به عنوان مثال اگر خودرویی در تایم خلوت وارد محدوده ترافیک و در همان تایم نیز خارج شود ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان باید پرداخت کند و اگر خودرویی در ابتدای صبح خارج شود و معاینه فنی برتر نیز نداشته باشد ۳۶ هزار تومان پرداخت خواهد کرد.

یا اگر خودرویی در اوج ترافیک صبح وارد و در خلوتی خارج شود ضریب یک دریافت خواهد کرد و برای ورود به محدوده طرح ترافیک فقط ۲۴ هزار تومان پرداخت می‌کند.
بنابراین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک از ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز و سقف آن ۳۶ هزار تومان در روز است.

افرادی که کارت خود را برای طرح ترافیک شارژ می‌کنند ۲۰ درصد کمتر پرداخت می‌کنند و افرادی که دارای خودروی معاینه فنی ویژه نیز هستند ۲۰ درصد پرداختی آنها کمتر خواهد بود.
برای جانبازان معلولین نیز به صورت کلی با ۵۰ درصد تخفیف پرداخت خواهد شد و جانبازانی که بالای ۷۰ درصد هستند و همین‌طور جانبازانی که ۲۵ درصد به بالای اعصاب و روان نیز آرم طرح ترافیک را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

 

برای مشاهده آخرین اخبار طرح و ترافیک اینجا کلیلک کنید

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

درباره‌ی فرزین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*