Thursday , December 3 2020 / پنج شنبه , آذر ۱۳ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

اظهارنامه مالیاتی سال ۹۸

ثبت اظهارنامه مالیاتی سال ۹۸ در دفترپیشخوان دولت

با توجه به شروع زمان ارسال اظهارنامه مالیاتی در خرداد ماه هر سال و شرایط خاص به وجود آمده در پی شروع ویروس کرونا لازم دانستیم اطلاعاتی هرچند مختصر اما کاربردی و مفید جهت آشنایی بیشتر شما مودیان با فرایند ارسال اظهارنامه مالیاتی سال ۹۸ خدمتتان ارائیه نماییم.

 

اظهارنامه های مالیاتی شامل دسته های اظهارنامه مالیاتی مشاغل , املاک و مستقلات وخودرو می شود

اظهارنامه مالیاتی مشاغل

اظهارنامه مالیات مشاغل با توجه به ماهیت موئدی به ۲ دسته اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی و اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی تقسیم بندی میشود.

با توجه به گستردگی مطالب اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی در این مطلب به آن نمی پردازیم و تنها به برسی فرایند ارسال اظهارنامه عملکرد مشاغل حقیقی و شرایط و ظوابط آن اکتفا میکنیم .

اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی

اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی با توجه به شرایط مودیان و و درآمد واحدهای کسبی به به سه گروه ۱ , ۲ , ۳ و دو صورت انفرادی و یا مشارکتی قابل تسلیم می باشد.

 

جهت تعیین گروه مالیاتی خود به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

 

تسلیم اظهارنامه مالیاتی تنها از طریق ورود اطلاعات ثبت نام کداقتصادی امکان پذیر بوده لذا ضروری است مودیان مالیاتی درصورت نقص پرونده کداقتصادی نسبت به رفع آن  و تکمیل اطلاعات مورد نیاز سامانه اقدام نموده و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور جهت تسلیم اظهارنامه الکترونیکی اقدام نمایند .

 

درصورت فراموشی اطلاعات نام کاربری و رمز عبور سامانه کداقتصادی واحد کسبی بازیابی آن توسط ما در دفترپیشخوان امکان پذیر می باشد.

 

توجه داشته باشید اطلاعات دریافتی از سامانه کداقتصادی هنگام  ثبت اظهارنامه مالیاتی غیرقابل ویرایش بوده لذل مودیان عزیز می بایست در مرحله ثبت نام کداقتصادی کلیه اطلاعات درخواستی سامانه را به درستی و صحیح اعلام نموده و صحت آن را تایید نمایند.

 

برای واحدهای کسبی مشارکتی تکمیل یک اظهارنامه کافی بوده و نیاز به ارسال اظهارنامه عملکرد برای کلیه شرکا به تفکیک نمی باشد و کلیه اطلاعات مربوط به شرکا از طریق استعلام از سامانه کداقتصادی در اظهارنامه عملکرد شراکتی  بارگزاری خواهد شد .

 

کلیه مراحل فوق توسط یکی از شرکا و با در دست داشتن اطلاعات مابقی شرکا قابل انجام است.

مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد سال ۹۸

هرساله مهلتی یک ماهه از ابتدای ماه خرداد جهت ارسال اظهارنامه الکترونیکی به مودیان عزیز توسط اداره ملیات داده میشود تا در مهلت قانونی اظهارنامه عملکرد خودرا به صورت الکترونیکی ارسال نمایند .

 

اما امسال با توجه به شرایط استثنایی به وجود آمده در کشور و مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا که طی بخشنامه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ به اداره کل مالیاتی کشور ابلاغ شده است مهلت قانونی تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۹۸ به شرح زیر ۲ماه  تمدید شده است .

 

اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی تا پایان مرداد ماه سال ۹۹ و اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی تا انتهای شهریور سال ۹۹ تمدید گردیده لذل شما مودیان عزیز جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت از این مهلت قانونی تمدید شده به درستی استفاده نمایند و در زمانی مناسب جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود مراجعه نموده و یا جهت  ارسال غیرحضوری اظهارنامه عملکردتان ما ما تماس بگیرید

اظهارامه مالیاتی ماده ۱۰۰

مدارک مورد نیاز جهت ارسال حضوری و غیرحضوری اظهارنامه مالیاتی سال ۹۸

نکته :

به اطلاع میرسانیم تا به امروز ۹۹/۰۴/۱۰ تنها نرم افزار اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی غیر توافقی (ماده ۱۰۰) فعال شده است و امکان ارسال اظهارنامه ماده ۱۰۰ فعلامقدور نمی باشد اما به در هر زمان که نرم افزار اظهارنامه ماده ۱۰۰  توافقی در سیستم بارگزاری شود خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد و آماده ارائیه این خدمت به شما خواهیم شد